Estetik ve Kompozit Dolgular

KOMPOZİT DOLGU NEDİR ?

Zarar gören dişlerin restore edilmesi için kullanılan dolgu çeşidine kompozit dolgu denmektedir. Diş renginde olduğu için halk arasında beyaz dolgu olarak da bilinen kompozit dolgu uygulamasında yaş sınırlaması bulunmamaktadır.


KOMPOZİT DOLGU UYGULAMASI HER YAŞ GRUBUNA UYGUNMUDUR?

Kompozit dolgu tedavisi için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Çocuklar, gençler, yetişkinler ve yaşlılar; kompozit dolgu tedavisi görebilmektedirler. Her yaş grubunun dişlerinin daha estetik olması ve işlevsel yönünün arttırılması için kompozit dolgu uygulanmaktadır.

ESTETİK DOLGU NEDİR?

Estetik dolgu son derece doğal bir görünüm sunan dolgu çeşitlerinden biridir. Kompozit dolgu olarak da adlandırılan bu dolgu işleminde dolgu malzemesi hastanın kendi diş rengine göre ayarlanıyor. Dolayısıyla dolgunun doğal diş minesinden ayırt edilmesi mümkün olmuyor. Dolgu renginin tamamen kişinin kendi diş rengine göre ayarlanması ve aynı zamanda dolgu sınırlarının da belli olmaması bu uygulamanın estetik bir görünüm sergilemesini beraberinde getiriyor. Bir anlamda bu dolgunun dışarıdan çıplak gözle anlaşılmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz

ESTETİK DOLGUNUN ÖMÜRLERİ NE KADARDIR?

6 aylık kontrollerinizde estetik dolgularınızın bakımı yapılır, cilaları yenilenir ve çok daha uzun ömürlü kalmaları sağlanır. Kısaca dolgunun ömrü, kişinin ağız bakımıyla bağlantılıdır.

tr_TRTürkçe