Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum kaplama gelişen teknolojilerle birlikte son yıllarda estetik diş hekimliği alanında en çok kullanılan tedavi yöntemidir. Bu yöntemle ağız ve diş fonksiyonların işlevsel hale gelmesi ve hastanın estetik bir gülüşe kavuşması aynı anda amaçlanmaktadır.

Neden Zirkonyum Kaplamalar Tercih Edilir?

Doğal dişlere en yakın materyal zirkonyumdur, ışık geçirgenliği mükemmeldir ve doğal ve estetik görünüm sağlar. Asitlenmeye, korozyona karşı dayanıklı ve sağlam yapıdadır.

Zirkonyum Kaplama Yaptırmak istiyorum.
Nasıl Bir Tedavi Süreci Beni Bekliyor ?

Hekiminiz tarafından fonksiyonel ve estetik olarak zirkonyum kaplama tedavisi için uygun olup olmadığına karar verildikten sonra tedavi planlamanız yapılır.

Lokal anestezi altında, maksimum konforla, ağrısız ve acısız olarak dişleriniz zirkonyum kaplamalar için uygun hale getirilerek ağız içi ölçüleriniz alınır. Diş hekiminizle birlikte hayalinizdeki diş formu ve diş renginizi seçersiniz. 

Dijital yöntemlerle  kliniğimizde teknisyenlerimiz tarafından gülüş tasarımınız dizayn edilerek son teknolojik cihazlar kullanılarak üretim aşaması girer.

Bu süreçte geçici dişlerinizle normal hayatınıza devam edersiniz. Diş hekiminizin sizi yönlendirmesi ile birlikte provalara gelirsiniz. Prova sonrasında mükemmel zirkonyum dişlerinize kavuşursunuz.

Hemen Ücretsiz Randevunuzu Oluşturun

DİĞER TEDAVİLERİMİZ