İmplant Nedir?

Diş eksikliği sebebiyle ağızda ortaya çıkan boşluğun, çene kemiğine sabitlenen titanyum ya da seramik implantlar ile diş eksikliklerini tamamlayan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi sonucunda diş protezi hastanın kendi doğal dişi gibi görünür ve doğal bir dişin yerine getireceği tüm işlevleri sağlar.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi alınan panaromik röntgen veya tomografi üzerinden implant bölgesindeki kemiğin durumu incelenir. Uygulanacak implant boyu ve çapı belirlenerek uygun implant seçimi yapılır. İmplant tedavilerinde uygulanan lokal anestezi ile implant kolay ve basit bir şekilde yerleştirilir.

İmplant Uygulamalarında Yaş sınırı Var Mıdır?

İmplant yapımında çene kemiğinin durumu önemlidir. İmplantlar kemik gelişimini tamamlamış ve yeterli miktarda kemik yoğunluğu olan hastalara rahatlıkla uygulanabilir. Ancak kemik yetersizliği olan hastalarımıza özel teknikler kullanarak ömür boyu kullanacakları implantlarına kavuşturuyoruz.

İmplant tedavisinde ağrı hisseder miyim ?

Diş tedavilerimizde lokal anestezi ile hastalarımıza konforlu bir tedavi süreci planlandığı için hastalarımız işlem esnasında herhangi bir ağrı hissetmezler. Hastalarımızın özel istekleri doğrultusunda bu işlemlerin sedasyon ve genel anestezi altında uygulanması da mümkündür.

İmplant tedavisi sonrası dişlerime ne zaman kavuşurum ?

Normal şartlarda implantların kemik ile kaynaşması için 2-4 aylık süre sonrasında 10-15 günlük bir protez aşaması ile hastalarımız kalıcı dişlerine kavuşabilirler.
Kemik durumu iyi olan hastalarımızda ‘’immediate (anında yükleme) implantlar’’ ile tedavi sonrası dişleri aynı hafta takılabilmektedir. Hastalarımız ağız içi hijyenlerine gerekli özeni gösterdikleri takdirde implantlarını bir ömür boyu sağlıklı bir şekilde kullanabilirler.

Hemen Ücretsiz Randevunuzu Oluşturun

DİĞER TEDAVİLERİMİZ