Diş Beyazlatma/Bleaching Uygulaması Nedir?

Birçok insan için estetik açıdan sağlıklı ve beyaz bir gülüşe sahip olmak çok önemlidir. Doğuştan veya sonradan sararan dişleri beyazlatma yollarının başında diş beyazlatma işlemi gelir. Diş beyazlatma yöntemi kimyasal ajanlar kullanılarak dişlerinizin rengini 3 ila 5 tona kadar açma işlemidir. 

Diş Beyazlatma/Bleaching Uygulaması Kimlere Uygulanabilir ?

Çok fazla çay, kahve tüketen, diş renginden rahatsız olan hastalar diş beyazlatma yöntemiyle güzel bir sonuca varırlar. Tek seferde 2 yada 3 seanslık uygulamalar ile sonuca varılır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir. Doktor tavsiyelerine uyulduğu taktirde diş beyazlatmanın etkileri 2 yıl sürer. 

Klinikte Beyazlatma Yöntemi (Office Bleaching)

Kliniğimizde diş beyazlatma işlemi, lazer cihazlarımızı kullanarak hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. İşlem öncesi diş taşları ve diş yüzeyi profesyonel şekilde temizlenir. Uygulama esnasında diş etinin zarar görmemesi için diş etini koruyan özel bir bariyer uygulanır. Diş beyazlatma uygulaması 15-20 dakikalık seanslar şeklinde tamamlanır.

Beyazlatmanın tamamlandığı ilk dönemlerde renklendirici nitelik taşıyan gıdalar,asitli yiyecek ve içecekler kullanılmaması önerilmemelidir..

Beyazlatma işlemi esnasında bazı hastalarımızda ufak hassasiyetler oluşabilmektedir ve bazen işlemden sonraki 24 saatlik süreçte devam edebilir.Bu durumda işlem sonrası hastalarımıza hassasiyet giderici jel ve diş macunları önerilmektedir.

Hemen Ücretsiz Randevunuzu Oluşturun

DİĞER TEDAVİLERİMİZ